Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 2. října

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kolem hluboké tlakové níže nad Britskými ostrovy a Norským mořem k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu až jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno, na severozápadě území postupně až oblačno. K ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty 10 až 6 °C, v západní polovině území až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v západní polovině území vítr slabý do 3 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, zpočátku na severozápadě území až oblačno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 16 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině území vítr slabý do 3 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, na Moravě a ve Sleszku dobré

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy