Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 6. června

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní oddělující teplejší vzduch na jihovýchodě od chladnějšího na severozápadě, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci:
Oblačno až polojasno, místy, postupně ojediněle přeháňky, zpočátku ojediněle možnost bouřky. K ránu místy i skoro jasno a ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 15 až 11 °C, na západě až 9 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Počasí přes den:
Skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Během odpoledne až oblačno a ojediněle, k večeru místy přeháňky nebo bouřky, i silné. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, na jihovýchodě až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:
K večeru se mohou vyskytnout silné bouřky doprovázené především nárazy větru o rychlostech 65 až 80 km/h, kroupami a přívalovými srážkami.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer slabý vzestup 

Témata:  počasí mraky

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

27. ledna 2026 11:51

Když hotovost nechtějí: Zákon mluví jasně, praxe kulhá

Spotřebitelé se v preferovaném způsobu platby neshodují a dělí se zejména na dva tábory. První z nich tvoří lidé, kteří si bez plateb kartou či jiným chytrým zařízením dnes již nedovedou představit jakékoliv nakupování. Druhý tábor naopak preferuje hotovost, protože fyzicky vidí obnos, který má v peněžence, a při každé platbě tak sleduje jeho úbytek. Jsou však místa, která nenabízejí preferovaný způsob placení – někteří prodejci nepřišli na chuť platbám kartou a nevlastní tak potřebný terminál, jiní zase nechtějí přijímat hotovost a v rámci zjednodušení práce personálu umožňují platby pouze kartou. Jsou však tato jednání v souladu se zákonem? Problematiku vysvětluje dTest.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy