Předpověď počasí na noc a pátek 23. června. Meteorologové varují před extrémními bouřkami

Zvlněná studená fronta bude postupovat ze střední Evropy k východu. Za ní se od západu začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až polojasno, místy i zataženo. Ojediněle, od západu přechodně místy přeháňky nebo bouřky, i extrémně silné. Nejnižší teploty 19 až 15 °C, na jihovýchodě kolem 21 °C. Slabý, místy mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s, se bude měnit na západní. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

V bouřkách se mohou vyskytnout nárazy větru i přes 100 km/h, velké kroupy s průměrem i kolem 5 cm a intenzivní přívalové srážky.

Tlaková tendence: slabý pokles, postupně setrvalý stav


Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Zpočátku ojediněle, postupně místy přeháňky nebo občasný déšť. Ojediněle, na východě zpočátku místy bouřky. Později večer na západě ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší teploty od 18 °C na západě do 29 °C na jihovýchodě a východě, v 1000 m na horách kolem 20 °C, na západě a jihozápadě kolem 15 °C. Mírný, postupně většinou čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v Krušných horách kolem 20 m/s (70 km/h). Na východě zpočátku vítr jižní. Později večer bude vítr částečně slábnout.

Tlaková tendence: setrvalý stav, večer slabý až mírný vzestup

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky