Předpověď počasí na noc a neděli 24. listopadu

Mezi brázdou nízkého tlaku nad západní Evropou a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad naše území nadále proudit teplejší vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, na jihozápadě a západě postupně místy mlhy. Na východě území a na Šumavě místy, jinde jen ojediněle jasno až polojasno. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti a slabém větru až 1 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 9 m/s, zejména na Českomoravské vrchovině s nárazy kolem 15 m/s a na horách na severu kolem 20 m/s bude slábnout. V jihozápadní polovině Čech a na severovýchodě vítr slabý do 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na jihozápadě a západě zpočátku místy, postupně ojediněle mlhy. Na východě území a na Šumavě a během dne ojediněle i jinde jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, na východě až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C, na Šumavě kolem 9 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině a jižní Moravě zpočátku čerstvý s nárazy kolem 15 m/s. V jihozápadní polovině Čech a na severovýchodě vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé

Témata: počasí | podzim | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky