Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 24. června. Ženou se další bouřky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nad střední Evropou se bude i nadále vlnit frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na východě od chladnějšího na západě, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, od jihozápadu občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky, i silné. Na východě srážky až k ránu. Nejnižší teploty 19 až 15 °C, na západě až 13 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V bouřkách se mohou vyskytnout přívalové srážky s úhrny kolem 40 mm, nárazy větru kolem 70 km/h. Tlaková tendence: setrvalý stav Počasí přes den (07-24): Zpočátku oblačno až zataženo a v severní polovině území místy déšť nebo přeháňky. Během dne oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky. Večer od jihozápadu opět přibývání oblačnosti a místy přeháňky a bouřky, i silné. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C, na Moravě a ve Slezsku místy kolem 29 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C, v Beskydech kolem 22 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V bouřkách se mohou vyskytnout přívalové srážky s úhrny kolem 40 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer slabý až mírný vzestup

Témata:  počasí bouřky

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

16. července 2024 10:49

Půjčování lodí a šlapadel: Jak se chovat na vodě

Letní měsíce a stále častější tropické teploty lákají stále více lidí k vodním radovánkám. I pro ty však platí různá pravidla. Věděli jste, že i při projížďce na šlapadle se z vás stává účastník plavebního provozu, který by měl znát jeho základní pravidla a postup v krizových situacích? A víte, na co si dát pozor v půjčovně lodí nebo jiných plavidel?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy