Předpověď počasí na noc a čtvrtek 20. ledna. Meteorologové varují před sněhem a silným větrem

V čerstvém severozápadním proudění přejde v noci přes naše území k jihovýchodu studená fronta a za ní k nám bude zesilovat příliv studeného a vlhkého vzduchu od severozápadu až severu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, zpočátku v jihovýchodní polovině místy polojasno. Od severozápadu na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky, pod 400 m i srážky smíšené. Nejnižší teploty +2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti a slabším větru až -5 °C. Čerstvý jihozápadní, později západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, ojediněle až 20 m/s (70 km/h). Na Moravě zpočátku místy vítr slabý do 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků.

Tlaková tendence: mírný pokles, od severozápadu setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, na Moravě zpočátku místy mírně nepříznivé


Počasí přes den (07-24):
Proměnlivá oblačnost s četnými sněhovými, zejména na jihovýchodě zpočátku pod 400 m i smíšenými přeháňkami. Večer částečné ubývání srážek i oblačnosti. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, na jihovýchodě až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -4 °C. Čerstvý západní, postupně severozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h), bude večer částečně slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Od středních poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: sníh | počasí | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky