Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 14. ledna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Přes střední Evropu bude k východu postupovat tlaková níže a po její zadní straně bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo se sněžením, na horách trvalejším. K ránu přechod k proměnlivé oblačnosti se sněhovými přeháňkami. Nejnižší teploty 0 až -4 °C. Na východě mírný, jinak čerstvý západní, postupně severozápadní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (kolem 90 km/h). KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Místy tvorba sněhových jazyků, v horských oblastech i závějí. Tlaková tendence: zpočátku mírný pokles, od severozápadu postupně slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Proměnlivá oblačnost, na většině území, postupně jen místy sněhové přeháňky. Na horách převážně zataženo a zejména na severu s trvalejším sněžením. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. Čerstvý severozápadní až severní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (kolem 70 km/h), během dne zeslábne na mírný 3 až 7 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Místy tvorba sněhových jazyků, v horských oblastech i závějí. Do pozdního večera napadne 0 až 7 cm, na horách, zejména na severu místy až 20 cm sněhu. Tlaková tendence: silný, postupně mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy