Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na 16. ledna. Čeká nás mrazivá sobota

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po přední straně hřebene vysokého tlaku vzduchu nad severní a západní Evropou k nám bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severu. Počasí v severovýchodní polovině území ovlivní tlaková níže postupující z Pobaltí k jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Na horách na severu a severovýchodě sněžení trvalejší. Nejnižší teploty -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -8 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav, k ránu slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, v západní polovině Čech přechodně až polojasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v severovýchodní polovině území odpoledne a večer srážky četnější. Nejvyšší teploty -5 až -1 °C, v 1000 m na horách kolem -9 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup, odpoledne slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí mráz

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy