Poslance opět zaměstná zavádění povinné maturity z matematiky

Poslance by dnes měla opět zaměstnat povinná maturita z matematiky. Ve druhém čtení jsou na programu například také novely, které se týkají možného omezení jízd kamionů, a návrh KSČM na uzákonění nejméně pětitýdenní dovolené.

Poslanecká sněmovna

O to, jak naložit s plánovaným zaváděním povinné maturitní zkoušky z matematiky, se vedou ve Sněmovně spory. Zatímco vláda chce povinnost úplně zrušit, školský výbor navrhl její dvouletý odklad. Část poslanců stojí za platným zněním zákona, podle kterého by studenti některých oborů museli poprvé skládat maturitní zkoušku z matematiky už příští rok.

Kontroverze vyvolávají i automobilové novely, které se týkají kamionů. Sněmovna je proto už dřív vrátila do opakovaného druhého čtení. Bez šance je zřejmě návrh na plošný zákaz jízd těžkých nákladních automobilů v levých jízdních pruzích. Ve hře by naopak mohl zůstat zákaz tranzitu kamionů po silnicích druhých a třetích tříd.

Předloha KSČM o prodloužení základní výměry dovolené pro zaměstnance z nejméně čtyř na pět týdnů narazila v sociálním i hospodářském výboru. Doporučily neschválit ji nebo rovnou zamítnout.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky