Podvodník vylákal z lidí desítky tisíc korun za vstupenky. Policie hledá další oběti

Podvodník vylákal z lidí desítky tisíc korun za vstupenky na koncerty, hudební festivaly či další podobné kulturní akce. Vstupenky jim pak neposlal a lidé se nedomohli ani vrácení peněz.

Policie ČR
reklama

Podezřelý muž skončil ve vazbě, ale policisté ještě hledají další možné oběti podvodníka. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Podvodník nabízel opakovaně vstupenky od loňského března do letošního srpna prostřednictvím internetových stránek nebo sociálních sítí. Podle policie vystupoval jednak pod svým vlastním jménem Petr Mastík, ale také pod falešnými jmény Anička Novotná, Petr Nový či Andrea Nomanová a přezdívkou PETRPC service. Získal tak nejméně 40.000 korun.

"Pro tento účel vytvořil i několik bankovních účtů pod svým pravým jménem, na které mu důvěřiví občané předem zasílali platbu a čekali na vstupenky," uvedl Rybanský. Slíbených lístků se ale nedočkali. "Nepoctivec nikdy žádné neměl, a tak je nemohl ani odeslat," doplnil mluvčí. Peníze si muž nechal, žádný z kupujících se vrácení zaplacené částky nedomohl.

Detektivové muže v uplynulých dnech zadrželi a obvinili z podvodu. Podezřelý skončil ve vazbě, hrozí mu až tři roky vězení. "Pokud máte s obviněným stejnou zkušenost a dosud jste ji neohlásili, neváhejte a kontaktujte tísňovou linku 158," požádal případné další oběti podvodníka mluvčí policie.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky