Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Česko se žene vichřice. Předpověď počasí na noc a pátek 20. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Před studenou frontou, která bude postupovat přes západní Evropu k východu, k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a na východě území místy, jinde jen ojediněle polojasno. Nejnižší teploty 9 až 4 °C, v západní polovině Čech kolem 2 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). V západní polovině Čech slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Tlaková tendence: mírný až silný pokles Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Zataženo nízkou oblačností, místy mlhy. Na horách, na východě území a postupně místy i jinde polojasno. Později večer na západě Čech přibývání frontální oblačnosti, ojediněle déšť. Nejvyšší teploty 5 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti, zejména na východě kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách až 30 m/s (110 km/h), bude večer od západu částečně slábnout. V západní polovině Čech slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Tlaková tendence: mírný pokles, večer setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy