Na Česko se žene vichřice. Předpověď počasí na noc a pátek 20. prosince

Před studenou frontou, která bude postupovat přes západní Evropu k východu, k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a na východě území místy, jinde jen ojediněle polojasno. Nejnižší teploty 9 až 4 °C, v západní polovině Čech kolem 2 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). V západní polovině Čech slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zataženo nízkou oblačností, místy mlhy. Na horách, na východě území a postupně místy i jinde polojasno. Později večer na západě Čech přibývání frontální oblačnosti, ojediněle déšť. Nejvyšší teploty 5 až 10 °C, při zmenšené oblačnosti, zejména na východě kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách až 30 m/s (110 km/h), bude večer od západu částečně slábnout. V západní polovině Čech slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Tlaková tendence: mírný pokles, večer setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky