Na Česko se žene další sníh. Přidá se náledí. Předpověď počasí na noc a středu 13. ledna

Od severozápadu k nám bude proudit studený vzduch. Současně bude postupovat z jižní Skandinávie do střední Evropy tlaková níže, která začne večer od severu ovlivňovat počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Proměnlivá oblačnost, místy sněhové přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku zataženo se sněžením, pod 300 m přechodně i déšť se sněhem. Nejnižší teploty -1 až -5 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Místy, zejména v Čechách se bude vyskytovat náledí. Od vyšších poloh se budou místy tvořit sněhové jazyky.

Tlaková tendence: mírný, postupně slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Proměnlivá, převážně velká oblačnost, postupně na většině území sněhové přeháňky, na horách i trvalejší sněžení. Později večer od severu zataženo se sněžením. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s, během dne v Čechách a na Českomoravské vrchovině čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer vítr v Čechách místy s nárazy až 20 m/s (až 70 km/h).

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Místy se budou tvořit sněhové jazyky, v horských oblastech i závěje, zejména večer v Čechách. Do pozdního večera napadne 1 až 8 cm, na horách místy až 20 cm sněhu.

Tlaková tendence: zpočátku slabý vzestup, od západu mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | sníh | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky