Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mediální skupina INCORP se stala členem Unie vydavatelů

Mediální skupina INCORP se stala členem Unie vydavatelů
Mediální skupina INCORP se stala členem Unie vydavatelů
Foto: INCORP images

Mediální skupina INCORP vstoupila jako první zcela on-line publisher do Unie vydavatelů. V rámci této profesní organizace se tak nově zařadila po boku velkých českých mediálních domů.

Vydavatelství INCORP se stalo jedním z prvních provozovatelů on-line médií, kteří rozšířili řady Unie vydavatelů. „Inovativní krok Unie vydavatelů, kterým rozšíření členské základny o online vydavatelství rozhodně je, znamená posílení této profesní organizace. Zároveň zajistí lepší prosazování zájmů a práv všech jejich členů například ve vyjednávání s digitálními platformami,“ říká ředitel marketingu a obchodu mediální skupiny INCORP Petr Hanisch.

Mediální skupina INCORP se v rámci členství plánuje spolupodílet například na prosazování ochrany autorských práv vydavatelů podle evropské směrnice o autorském právu na digitálním trhu. Vedení vydavatelství zároveň vidí prostor pro otevření dalších aktuálních otázek týkajících se českého mediálního prostředí.

O společnosti INCORP

Mediální skupina INCORP a.s. je nezávislá společnost provozující a z vlastních zdrojů financující několik mainstreamových zpravodajských webů, například zpravodajský server EuroZprávy.cz nebo ekonomický server MoneyMAG.cz, internetový portál zaměřující se na aktuální zpravodajství ze světa i z domova, který přináší nepřetržitě aktualizované informace s důrazem na objektivitu, rychlost a nezaujatost. 

O Unii vydavatelů

Unie vydavatelů je jediná profesní organizace vydavatelů novin, časopisů či internetového redakčního obsahu v České republice. Reprezentuje a prosazuje zájmy vydavatelů na mediálním trhu a ve vztahu ke státním orgánům a veřejné správě již 30 let. Unie vydavatelů je členem mezinárodních asociací ENPA, EMMA, FIPP, WAN IFRA a v rámci sekce kreativního a kulturního průmyslu Hospodářské komory České republiky se podílí na připomínkování vznikající nové legislativy.

Témata:  mediální skupina INCORP Unie vydavatelů

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy