Meteorologové vydali výstrahu. Předpověď počasí na noc a pátek 3. ledna

Příliv teplého vzduchu od jihozápadu ve vyšších vrstvách atmosféry zeslábne. Od západu postoupí do střední Evropy tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, která se bude vyplňovat. Večer začne ovlivňovat počasí v Čechách studená fronta postupující od severozápadu.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Jasno, k ránu na západě Čech přibývání oblačnosti. Místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty -2 až -7 °C, na severu a severovýchodě místy kolem 0 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr do 4 m/s. Na severovýchodě vítr mírný jihozápadní 2 až 5 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Při mrznoucích mlhách se bude tvořit námraza.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zpočátku jasno až polojasno, místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost, které se na Moravě ojediněle udrží po celý den. Na západě Čech a během dne od západu i na ostatním území oblačno až zataženo, večer v Čechách místy déšť, nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě místy kolem 0 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Mírný jihozápadní, postupně západní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a zpočátku i na severovýchodě Čech slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer na západě slabý vzestup

Rozptylové podmínky: dobré, na severovýchodě Čech a na Moravě mírně nepříznivé

Témata: počasí | zima | MoneyMAG.cz

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky