Meteorologové vydali hned několik výstrah. Počasí ukáže svou sílu

V části Česka, zejména v horských oblastech s výjimkou Šumavy, dnes bude sněžit. Na severovýchodě země může připadnout až 25 centimetrů sněhu, na Českomoravské vrchovině, ve východních Čechách, na severu Moravy a ve Slezsku okolo deseti centimetrů sněhu. Meteorologové v aktuální výstraze také varovali před silným větrem, který dnes zasáhne Moravu, Vysočinu, jižní Čechy a část Plzeňského, Středočeského a Pardubického kraje.

Ilustrační fotografie

Sněžit by mělo v polohách nad 400 metrů. "V polohách nad 600 metrů nad mořem se budou zejména na severovýchodě území místy tvořit sněhové jazyky," uvedl Český hydrometeorologický ústav na facebooku.

Mokrý sníh může poškodit stromy či dráty elektrického vedení, problémy mohou nastat v dopravě. Řidiči by měli jezdit opatrně a nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor vzít i zimní řetězy a na horách dodržovat pokyny Horské služby.

Vítr v nárazech překročí rychlost 65 kilometrů v hodině, může lámat stromy a větve a komplikovat dopravu. Lidé by měli zabezpečit okna i volně uložené předměty. Návštěvníci hor by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, upozornili meteorologové.

Kvůli vydatným srážkám se také mohou opět rozvodnit řeky v okolí Sušice v Plzeňském kraji, překročit by ale měly jen první ze tří povodňových stupňů.

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky