Lyžařský areál Hochficht začal zasněžovat sjezdovky

Provozovatel lyžařského areálu na česko-rakouské hranici Šumavy Hochficht začal zasněžovat sjezdovky. Sezonu chce zahájit 7. prosince. Provozovatelé areálů na jihu Čech zatím čekají na příznivější počasí. Vyplývá to z ankety ČTK.

Ilustrační fotografie
reklama

"Od dnešního brzkého rána zasněžujeme sjezdovky a k tomu připadlo trochu přírodního sněhu. Před letošní sezonou jsme zakoupili 21 nových nejvýkonnějších sněžných děl a celkem jich na Hochfichtu máme již 130, což nám umožní ještě rychlejší a kvalitnější výrobu technického sněhu," uvedl ředitel Hochfichtu Gerald Paschinger.

V Rakousku nyní platí lockdown, který končí 6. prosince. "Provozovatelé lyžařských areálů věří, že tam pak sezona začne. Samozřejmě nelze vyloučit, že budou platit nějaká omezení podle vývoje koronaviru," řekl za Hochficht Martin Řezáč. Areál ročně navštíví přibližně 100.000 Čechů, což představuje zhruba třetinu z celkového počtu lyžařů v sezoně.

Skiareál Lipno, který patří mezi nejnavštěvovanější střediska na jihu Čech, zatím čeká na příznivější počasí. "Jsme připraveni na zasněžování a jakmile nám to teploty dovolí, sněžná děla spustíme," řekla za Skiareál Lipno Olga Kneiflová. Středisko podle ní zatím nenaplánovalo přesný termín pro zahájení sezony. "Ale v minulých letech jsme začínali většinou v polovině prosince," řekla.

Témata: hory | sníh | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky