Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Liberecký a Ústecký kraj znovu zavádějí povinné nošení roušek

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V Libereckém a Ústeckém kraji ode dneška krajské hygieny kvůli šíření koronaviru znovu zavedly povinnost nosit roušky při návštěvě zdravotnických a sociálních zařízení či lékáren. V Moravskoslezském kraji naproti tomu ode dneška opatření rozvolňují. V celém Česku budou od soboty roušky povinné na vnitřních hromadných akcích s počtem účastníků nad 100.

V Libereckém kraji musí lidé od dnešních 07:00 kvůli zvýšenému počtu nově prokázaných případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem opět nosit roušky při návštěvách ve všech zdravotnických zařízeních, při nákupu v lékárně a ve vybraných zařízeních sociálních služeb. Roušky musí mít například i pracovníci terénních sociálních služeb. V Ústeckém kraji budou od 07:00 opět povinné roušky v ambulancích praktických lékařů, sociálních zařízeních a lékárnách.

V Moravskoslezském kraji se od dnešního dne některá koronavirová opatření naopak uvolňují. Znovu bude možné pořádat kulturní akce až pro 1000 lidí, podmínkou bude nošení roušky. Ty budou v kraji dál povinné v hromadné dopravě a návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory jsou možné jen s respirátorem. Výjimku z opatření má ale Bruntálsko, kde se roušky budou nosit jen ve zdravotnických zařízeních.

V celém Česku pak budou muset lidé od soboty nosit roušky na vnitřních hromadných akcích s účastí nad 100 lidí. Jedná se o kulturní a sportovní akce, ale také o svatby a pohřby ve vnitřních prostorách. Od pondělí bude omezena kapacita těchto akcí na 500 lidí. Nyní činí 1000 lidí.

Témata:  Koronavirus COVID-19 roušky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy