Liberecký a Ústecký kraj znovu zavádějí povinné nošení roušek

V Libereckém a Ústeckém kraji ode dneška krajské hygieny kvůli šíření koronaviru znovu zavedly povinnost nosit roušky při návštěvě zdravotnických a sociálních zařízení či lékáren. V Moravskoslezském kraji naproti tomu ode dneška opatření rozvolňují. V celém Česku budou od soboty roušky povinné na vnitřních hromadných akcích s počtem účastníků nad 100.

Ilustrační fotografie

V Libereckém kraji musí lidé od dnešních 07:00 kvůli zvýšenému počtu nově prokázaných případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem opět nosit roušky při návštěvách ve všech zdravotnických zařízeních, při nákupu v lékárně a ve vybraných zařízeních sociálních služeb. Roušky musí mít například i pracovníci terénních sociálních služeb. V Ústeckém kraji budou od 07:00 opět povinné roušky v ambulancích praktických lékařů, sociálních zařízeních a lékárnách.

V Moravskoslezském kraji se od dnešního dne některá koronavirová opatření naopak uvolňují. Znovu bude možné pořádat kulturní akce až pro 1000 lidí, podmínkou bude nošení roušky. Ty budou v kraji dál povinné v hromadné dopravě a návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory jsou možné jen s respirátorem. Výjimku z opatření má ale Bruntálsko, kde se roušky budou nosit jen ve zdravotnických zařízeních.

V celém Česku pak budou muset lidé od soboty nosit roušky na vnitřních hromadných akcích s účastí nad 100 lidí. Jedná se o kulturní a sportovní akce, ale také o svatby a pohřby ve vnitřních prostorách. Od pondělí bude omezena kapacita těchto akcí na 500 lidí. Nyní činí 1000 lidí.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky