Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Levi Strauss propustí 700 zaměstnanců, vykázal ztrátu 363 milionů dolarů

Levi Strauss
Levi Strauss
Foto: Pixabay

Americký výrobce džínového oblečení Levi Strauss & Co. kvůli prudkému propadu tržeb souvisejícímu s pandemií koronaviru zruší 700 pracovních míst v kancelářích, což představuje zhruba 15 procent celkové pracovní síly společnost. Firma současně v noci na dnešek oznámila, že ve druhém čtvrtletí vykázala ztrátu 363,5 milionu USD (8,6 miliardy Kč) po zisku 28,2 milionu USD ve stejném období loni.

Propouštění se nedotkne zaměstnanců v obchodech a v továrnách. Firma očekává, že tímto krokem ušetří ročně 100 milionů USD.

Očištěná ztráta na akcii činila 48 centů, překonala tak odhady analytiků dotazovaných společností Zack Investment Research. Výnosy klesly o 62 procent na 497,5 milionu USD. Prodej přes internet však stoupl o 25 procent a v samotném květnu dokonce ve srovnání s předchozím měsícem o téměř 80 procent, protože zákazníci se po uzavření kamenných obchodů zaměřili na internetové nákupy.

Stejně jako další oděvní společnosti i Levi Strauss kvůli koronaviru dočasně zavřel své obchody. Také mnoho obchodních domů, které prodávají oblečení firmy, zůstalo zavřených. V současnosti je podle firmy již většina jejích obchodů otevřená a tržby jsou na úrovni zhruba 80 procent loňských tržeb, napsaly agentury AP a Reuters.

Firma Levi Strauss vlastní značky Levi's, Dockers a Denizen. Kořeny firmy sahají do roku 1853, kdy bavorský imigrant Levi Strauss v době zlaté horečky otevřel v Kalifornii velkoobchod s textilním zbožím. O dvě desetiletí později se spojil s jedním ze svých pravidelných zákazníků a nechali si patentovat vynález - pracovní kalhoty, jejichž kapsy zpevnili kovovými nýty. Tento den je považován za den zrození džín.

Témata:  Levi Strauss propouštění

Související

Aktuálně se děje

1. dubna 2025 12:29

28. března 2025 10:03

27. března 2025 12:00

Akcie automobilkám padají poté, co Trump oznámil cla na dovoz aut do USA

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy