Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Levi Strauss propustí 700 zaměstnanců, vykázal ztrátu 363 milionů dolarů

Levi Strauss
Levi Strauss
Foto: Pixabay

Americký výrobce džínového oblečení Levi Strauss & Co. kvůli prudkému propadu tržeb souvisejícímu s pandemií koronaviru zruší 700 pracovních míst v kancelářích, což představuje zhruba 15 procent celkové pracovní síly společnost. Firma současně v noci na dnešek oznámila, že ve druhém čtvrtletí vykázala ztrátu 363,5 milionu USD (8,6 miliardy Kč) po zisku 28,2 milionu USD ve stejném období loni.

Propouštění se nedotkne zaměstnanců v obchodech a v továrnách. Firma očekává, že tímto krokem ušetří ročně 100 milionů USD.

Očištěná ztráta na akcii činila 48 centů, překonala tak odhady analytiků dotazovaných společností Zack Investment Research. Výnosy klesly o 62 procent na 497,5 milionu USD. Prodej přes internet však stoupl o 25 procent a v samotném květnu dokonce ve srovnání s předchozím měsícem o téměř 80 procent, protože zákazníci se po uzavření kamenných obchodů zaměřili na internetové nákupy.

Stejně jako další oděvní společnosti i Levi Strauss kvůli koronaviru dočasně zavřel své obchody. Také mnoho obchodních domů, které prodávají oblečení firmy, zůstalo zavřených. V současnosti je podle firmy již většina jejích obchodů otevřená a tržby jsou na úrovni zhruba 80 procent loňských tržeb, napsaly agentury AP a Reuters.

Firma Levi Strauss vlastní značky Levi's, Dockers a Denizen. Kořeny firmy sahají do roku 1853, kdy bavorský imigrant Levi Strauss v době zlaté horečky otevřel v Kalifornii velkoobchod s textilním zbožím. O dvě desetiletí později se spojil s jedním ze svých pravidelných zákazníků a nechali si patentovat vynález - pracovní kalhoty, jejichž kapsy zpevnili kovovými nýty. Tento den je považován za den zrození džín.

Témata:  Levi Strauss propouštění

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy