Hyundai kvůli riziku vznícení baterie svolá téměř 77 000 aut Kona

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor svolá ke kontrole téměř 77.000 elektromobilů Kona v Severní Americe, Číně, Evropě, Jižní Koreji a z dalších trhů. Hrozí u nich vznícení baterie. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Hyundai Kona
reklama

Minulý týden firma oznámila, že z domácího trhu svolá do servisů 25.564 elektromobilů Kona. Kontrolu bude muset podle agentury Jonhap rovněž podstoupit 37.366 týchž vozů v Evropě a také 11.137 v Severní Americe. Časový harmonogram ke svolávání v prohlášení výrobce není.

Jihokorejské ministerstvo dopravy minulý týden uvedlo, že automobilka Hyundai z vlastní vůle svolává auta Kona kvůli tomu, že v baterie může zkratovat a že u ní hrozí vznícení.

Společnost LG Chem, která baterie do vozů Kona dodává, minulý týden uvedla, že příčinou vznícení nejsou defektní baterie a že příčina nebyla určena. Vůz testovala společně s jeho výrobcem a žádná z baterií se nevznítila.

Vozům Kona svolaným v Jižní Koreji bude aktualizován software, některým modelům výrobce vymění baterii.

Společnost KB Investment & Securities odhaduje, že svolávací akce by mohla automobilku Hyundai vyjít až na 600 miliard wonů (12 miliard Kč), pokud baterii vymění u téměř 77.0000 dotčených vozů po celém světě.

Témata: Hyundai | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky