Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hejtmani žádají rychlé spuštění databáze na očkování

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Hejtmani chtějí, aby ministerstvo zdravotnictví co nejdříve spustilo centrální registrační systém na očkování proti covidu-19. Podle nich je nutné prověřit, jak bude databáze v plném náporu fungovat. Hejtmani tím hodlají předejít případným nedostatkům v systému. ČTK to dnes řekl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS), který je předsedou Asociace krajů.

Podle něj je brzké spuštění databáze nezbytné. "Musíme vidět, jak bude systém fungovat, zda se nebude někde hroutit. Jde o to, abychom v momentě, kdy budeme mít dostatek vakcín, neřešili případné chyby systému a mohli se jen soustředit na samotné očkování," řekl Kuba.

Dodal, že Asociace krajů zasílá ministerstvu dokumentaci, která zahrnuje i další připomínky k systému. Podle něj však už nejsou tak zásadní. "Nejdůležitější je podle nás otestování té samotné databáze," uvedl. Dnes končí termín, kdy kraje mohou posílat připomínky ke strategii očkování proti covidu-19.

Centrální registrační systém má evidovat všechny zájemce z republiky. Kuba doplnil, že kraje trvají na tom, aby spolehlivě fungovalo úzké propojení s jednotlivými očkovacími centry. "Daná místa si musí sama flexibilně řídit, kolik lidí na jaké termíny si pozvou. Není možné to určovat z jedné registrační databáze. Vše se musí odvíjet od skutečné situace v očkovacím centru, které samo bude nejlépe vědět, kolik lidí už obsloužilo, kolik bude mít k dispozici vakcín na následující dny a podle toho reagovat," dodal Kuba.

Témata:  očkování

Související

Aktuálně se děje

19. července 2024 7:35

Google ukončí podporu známé verze Androidu. Nemáte ji?

Telefony s operačním systémem Android Lollipop brzy ztratí významnou část svých funkcí. Důvodem je rozhodnutí společnosti Google, která ukončí jejich podporu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy