Do škol se mohou vrátit všichni vysokoškoláci, režim bude omezený

Od pondělí se otevřou vysoké školy pro studenty všech ročníků, a to v omezeném režimu pro nanejvýš pět lidí, který nyní platí pro přípravu posledních ročníků na ukončení studia. Vláda o tom dnes rozhodla v krizovém opatření, řekl novinářům po zasedání ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Od tohoto pondělí byly vysoké školy otevřené v omezené míře pro aktivity studentů v posledním ročníku studia. Mělo to znamenat možnost konat individuální konzultace či zkoušky, včetně státnic a rigorózních zkoušek.

Ilustrační fotografie
reklama

"Jediná změna je, že nyní se režim týká závěrečného ročníku studia, od pondělí je to možné ve všech ročnících," napsal Vojtěch ČTK. Na tiskové konferenci řekl, že i v případě vysokých škol kabinet postupuje ve svém plánu postupného rozvolňování opatření přijatých kvůli šíření nového typu koronaviru.

Základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy jsou kvůli nemoci covid-19 od 11. března zavřené do odvolání. Od 13. března je zakázaná také osobní přítomnost žáků v základních uměleckých školách, jazykových školách či zájmových kroužcích. Školy by se podle plánu vlády už do konce školního roku naplno otevřít neměly. Stát je plánuje otevírat postupně.

Studenti posledních ročníků vysokých škole se do nich mohli vrátit jako první, ale pouze při společných aktivitách nejvýše pěti lidí. Pokud to vývoj epidemie dovolí, maturantům by se dveře škol mohly otevřít 11. května a skupinám školáků na prvním stupni základních škol 25. května. Nejméně počítá vláda do července s návratem žáků druhých stupňů základních škol a středoškoláků nižších ročníků.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky