Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do kadeřnictví či saun budu smět od pondělí jen očkovaní nebo lidé po covidu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Služeb typu kadeřnictví, manikúra, tetování a dále saun, wellness nebo solárií nebudou moci od pondělí využít až na výjimky lidé neočkovaní proti koronaviru. Přístupné zůstanou pouze očkovaným a lidem, kteří v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19. Nařízení se nevztahuje na děti do 12 let, děti a mladí do 18 let či rozočkovaní se budou smět prokázat PCR, od jehož odběru neuplynulo více než 72 hodin. Vyplývá to z nového mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví.

Certifikát o dokončeném očkování, doklad o prodělané nákaze koronavirem, případně PCR test budou muset vyžadovat kromě výše zmíněných provozů například i kosmetická studia, masérské a obdobné regenerační či rekondiční služby stejně jako veškeré služby, při kterých je porušována integrita kůže. Nařízení se týká i vstupu do solných jeskyní.

Do služeb měli dosud přístup lidé nejen s dokončeným očkováním nebo ti, kteří prodělali nemoc covid-19, ale i ti s negativním testem na koronavirus. Navíc bylo možné se na místě nechat otestovat pomocí antigenní samotestovací sady. Někteří provozovatelé tyto testy nabízeli zákazníkům zdarma nebo za zvýhodněnou cenu.

Vláda o zpřísnění opatření rozhodla v důsledku vzrůstajícího počtu potvrzených případů koronaviru. Nařízení má také neočkované lidi přimět, aby se očkovat nechali.

Témata:  očkování Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy