Do kadeřnictví či saun budu smět od pondělí jen očkovaní nebo lidé po covidu

Služeb typu kadeřnictví, manikúra, tetování a dále saun, wellness nebo solárií nebudou moci od pondělí využít až na výjimky lidé neočkovaní proti koronaviru. Přístupné zůstanou pouze očkovaným a lidem, kteří v posledních 180 dnech prodělali nemoc covid-19. Nařízení se nevztahuje na děti do 12 let, děti a mladí do 18 let či rozočkovaní se budou smět prokázat PCR, od jehož odběru neuplynulo více než 72 hodin. Vyplývá to z nového mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví.

Ilustrační fotografie

Certifikát o dokončeném očkování, doklad o prodělané nákaze koronavirem, případně PCR test budou muset vyžadovat kromě výše zmíněných provozů například i kosmetická studia, masérské a obdobné regenerační či rekondiční služby stejně jako veškeré služby, při kterých je porušována integrita kůže. Nařízení se týká i vstupu do solných jeskyní.

Do služeb měli dosud přístup lidé nejen s dokončeným očkováním nebo ti, kteří prodělali nemoc covid-19, ale i ti s negativním testem na koronavirus. Navíc bylo možné se na místě nechat otestovat pomocí antigenní samotestovací sady. Někteří provozovatelé tyto testy nabízeli zákazníkům zdarma nebo za zvýhodněnou cenu.

Vláda o zpřísnění opatření rozhodla v důsledku vzrůstajícího počtu potvrzených případů koronaviru. Nařízení má také neočkované lidi přimět, aby se očkovat nechali.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky