Do Česka se žene vydatný déšť. Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. června

Počasí u nás bude ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad střední a východní Evropou, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy přeháňky a ojediněle bouřky. Postupně v jihozápadní polovině území déšť, místy i vydatný. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 17 až 13 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s bude k ránu na jihozápadě Čech částečně zesilovat na mírný západní 2 až 5 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V jihozápadní polovině území může spadnout ojediněle kolem 30 mm srážek, což vzhledem k nasycení půdy může zvedat hladiny některých toků odvodňujících Šumavu a Novohradské hory.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno a zpočátku místy, postupně na většině území déšť, místy i vydatný. Odpoledne zejména v severovýchodní polovině území na většině území přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné s přívalovými srážkami. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, na západě a jihozápadě kolem 18 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, na Šumavě kolem 12 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na severu a severovýchodě po většinu dne slabý proměnlivý do 4 m/s. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ojediněle může spadnout kolem 60 mm srážek, a to jak při vydatném dešti, tak v opakovaných bouřkách. Budou se zvedat hladiny zejména menších toků.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky