Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: Do Česka dorazí tropy. Teploty se vyšplhají až na 33 °C

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nadcházející víkend bude v Česku bez srážek a s tropickými teplotami. Stoupat budou postupně až k nedělním maximům kolem 33 stupňů Celsia. Ještě tepleji, ale už s bouřkami, bude podle předpovědi v pondělí. Maxima nad tropickou třicítkou meteorologové očekávají také v další části příštího týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes bude ještě převážně polojasno s ojedinělými přeháňkami zejména na jihu a východě České republiky. Nejvyšší denní teploty by neměly překračovat 30 stupňů Celsia, stejně jako v pátek, kdy už meteorologové srážky neočekávají.

Oba víkendové dny by měly být také beze srážek, s jasnou až polojasnou oblohou. Teploty by v sobotu měly šplhat až k 31 stupňům Celsia, v neděli ještě o dva stupně výš.

Pondělní teplotní maxima mohou podle předpovědi růst až k 35 stupňům Celsia. Nebe zůstane jasné až polojasné, místy mohou přijít přeháňky nebo bouřky, na východě ale jen ojediněle.

Podobné počasí meteorologové očekávají také v dalších dnech, teplotní maxima přes den už ale budou mírně nižší mezi 28 a 32 stupni Celsia. Tropické ale mohou být už i noci, když teploty neklesnou pod 20 stupňů.

Témata:  počasí léto

Aktuálně se děje

9. července 2024 11:05

8. července 2024 10:38

Novela zákoníku práce letos přiznává dovolenou také brigádníkům. Kdy mají nárok? Jak dovolenou vypočítat?

Také brigádník potřebuje čas na odpočinek a regeneraci, zvlášť pokud pracuje dlouhodobě. V letošním roce poprvé si mohou lidé pracující na dohody vybírat díky novele zákoníku práce dovolenou stejně jako zaměstnanci pracující na hlavní pracovní poměr. Jak se počítá a za jakých podmínek si ji mohou vzít?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy