Další rána pro Boeing. Letecké společnosti odstavují Boeing 737 NG

Australská letecká společnost Qantas odstavila tři letouny Boeing 737 NG, protože mají na křídlech drobné trhliny. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Předpokládá ale, že se stroje do vzduchu vrátí ještě letos. Model 737 NG je předchůdcem typu 737 MAX, který celosvětově nesmí létat kvůli dvěma smrtelným nehodám tohoto typu stroje.

Boeing
reklama

Qantas začal s kontrolou Boeingů 737 NG na výzvu amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA), podle kterého by všechny aerolinky měly prověřit ty stroje, které mají za sebou více než 30.000 vzletů a přistání. Jde o část letadla, kterou křídlo přiléhá k trupu. Kontrole má být u Qantas podrobeno 33 strojů tohoto typu. Trhliny ale firma po kontrole odhalila u letadel, která mají za sebou pouze 22.600 startů a přistání, když byla v provozu dva a půl roku. Qantas uvedl, že letadla 737 NG, která by měla za sebou více než 30.000 letů, ani nevlastní.

Ředitel Qantasu pro domácí a nákladní dopravu Andrew David uvedl, že jsou tyto stroje nyní na zemi, společnost je opraví a provede drobné změny v letovém řádu. Sdružení australských leteckých inženýrů na Qantas naléhá, aby ponechal na zemi všech 77 strojů tohoto typu, které vlastní.

Podle agentury AFP zůstává na celém světě na zemi kvůli tomuto problému 50 strojů 737 NG.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky