Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko zasáhne sněžení a mrazy. Předpověď počasí na noc a pondělí 30. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po přední straně mohutné tlakové výše se středem mezi Islandem a Britskými ostrovy bude proudit od severu do střední Evropy studený vzduch, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách srážky četnější. Pod 400 m zpočátku i srážky smíšené. Od severu postupně ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, na jihu Moravy +2 až -1 °C. Čerstvý severní až severovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude zejména v Čechách částečně slábnout. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Do rána může na horách napadnout až 10 cm nového sněhu. V nižších polohách se může lokálně vytvořit slabá sněhová pokrývka a náledí. Tlaková tendence: mírný, postupně jen slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Proměnlivá oblačnost, zejména na severu a severovýchodě místy sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -4 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru slábnout. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo jen slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí mráz květiny

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy