Česko v neděli zasáhnou silné bouře s přívalovým deštěm

Českou republiku v neděli odpoledne zasáhnou silné bouřky s přívalovými srážkami a krupobitím. Mohou stoupnout hladiny malých toků, hrozí zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a jiných níže položených míst. Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

"Kolem tlakové níže ve vyšších vrstvách atmosféry bude na naše území proudit vlhký a teplý vzduch od jihovýchodu," uvedli meteorologové. Úhrny přívalových srážek mohou v bouřích dosáhnout až 30 milimetrů. Varování platí od nedělního poledne do 22:00. Zejména řidiči by měli v bouřce snížit rychlost a jet opatrně. Nebezpečné mohou být také blesky.

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy, postupně ojediněle déšť nebo
přeháňky. Na severozápadě a západě Čech postupně polojasno až skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 15 až 11 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Počasí přes den (07-24):
Oblačno, zpočátku v severozápadní polovině Čech místy polojasno, na jihovýchodě až zataženo. Místy déšť, přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C, v severozápadní polovině Čech místy až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

V pondělí má být pak v ČR oblačno až polojasno, ojediněle během dne místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 25 až 29 stupňů Celsia, v dalších dnech se ale potom ochladí.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky