Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Američanka se pokoušela propašovat z Filipín novorozeně

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Američanka, kterou na letišti v Manile přistihli při pokusu propašovat z Filipín novorozence, čelí obvinění z obchodování s lidmi a únosu. Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na filipínské úřady. Pokud Američanku shledá soud vinnou, hrozí ji doživotí, poznamenala agentura AP.

Jennifer Erin Talbotová (43) ze státu Ohio byla ve středu přistižena, jak se pokouší pronést dítě narozené před šesti dny na palubu letadla mířícího do Spojených států. Nebyla s to předložit palubní vstupenku, cestovní pas či jakékoliv jiné doklady k dítěti.

Devatenáctiletá biologická matka novorozence podle kriminalistů chtěla chlapce dát k adopci a byla si vědoma, že Talbotová hodlá dítě dostat do USA. Ta nicméně dítě nenahlásila na letišti. Až po zatčení předložila dokument, o kterém tvrdila, že je to písemný souhlas s převezením dítěte do USA. Na listině ale chyběl matčin podpis. Chlapec byl předán sociálním službám.

Témata:  děti lidé

Související

Aktuálně se děje

31. března 2026 9:46

23. března 2026 13:03

20. března 2026 12:40

18. března 2026 18:55

Rodičovský příspěvek má růst. Nově až 400 tisíc, návrh už je na stole

Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka navrhl zvýšení celkové částky rodičovského příspěvku. Nově by měl činit 400 000 korun. U dvojčat nebo vícerčat by se částka zvýšila na 800 000 korun. Navýšení se bude týkat dětí narozených po 1. lednu 2027. Návrh nyní míří do meziresortního připomínkového řízení.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy