Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Agrofert zavírá brněnskou pekárnu, propouštění se dotkne 160 lidí

Agrofert
Agrofert
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Koncern Agrofert uzavře ke konci září pekárnu Delta v Brně - Horních Heršpicích ze společnosti United Bakeries. Oznámil hromadné propouštění, dotkne se to až 160 osob. Areál nabídne k prodeji, sdělil dnes ČTK mluvčí koncernu Karel Hanzelka. United Bakeries koupil koncern loni. Patří mu také jednička na trhu Penam.

"Penam v roce 2017 otevřel moderní velkokapacitní pekárnu v nedalekých Rosicích, která plně pokryje dodávky pečiva na Brněnsku a jižní Moravě i za heršpickou pekárnu," uvedl k zavření pekárny mluvčí. Podle něj jsou také výrobní technologie v pekárně Delta zastaralé a na hranici životnosti.

United Bakeries plánuje propustit až 160 lidí, budou ale moci pracovat v jiném závodu koncernu. "Zaměstnanci mají samozřejmě nárok na zákonné odstupné. Se všemi nás čekají individuální rozhovory. Nabídneme jim možnost jiné práce buď právě v nové pekárně v Rosicích, nebo v ostatních firmách koncernu Agrofert, případně jim pomůžeme s hledáním uplatnění v jiných společnostech v regionu," dodal mluvčí. Zákazníci v obchodech by zavření pekárny neměli poznat, areál bude nabídnut k prodeji.

O propouštění informoval Agrofert už v minulém týdnu. Společnost Papei v Roudnici nad Labem, která spadá pod koncern, ukončí k poslednímu červnu výrobu lahůdek. Firma proto nahlásila propouštění, což zasáhne až 90 lidí, dál bude vyrábět vaječné polotovary. Důvodem jsou ekonomické výsledky umocněné nejistou situací v souvislosti s koronavirovou krizí, uvedl tehdy mluvčí.

Firma podle výroční zprávy vyráběla a prodávala lahůdky jako saláty, pomazánky, chlebíčky nebo marinované výrobky od roku 2010. V roce 2017 tento segment rozšířila o vegetariánskou řadu, pak ale utlumila prodeje a předloni byla výroba nové řady ukončena. V roce 2018 ukončila také výrobu uzených ryb, které se věnovala od roku 2014.

Koncern Agrofert s více než 200 firmami vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), v únoru 2017 ho převedl do svěřenských fondů. V holdingu jsou chemické, zemědělské a potravinářské podniky, ale také média.

Témata:  Agrofert

Související

Aktuálně se děje

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy