Předpověď počasí na noc a pondělí 5. března

Kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy bude do střední Evropy proudit teplejší vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Na severovýchodě a východě, zpočátku i na ostatním území místy polojasno až skoro jasno. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší teploty -3 až -7 °C, na severovýchodě při utišení větru kolem -10 °C. Mírný jihovýchodní až východní, na severní Moravě a ve Slezsku jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a na jižní Moravě místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré, na západě a severovýchodě území místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, na východě zpočátku až polojasno. Ojediněle, později večer od jihu místy slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v oblasti Českomoravské vrchoviny kolem 0 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 2 °C. Mírný jihovýchodní až východní, na severní Moravě a ve Slezsku jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně mírný až slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé, přes den místy dobré

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky