Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a neděli 10. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu, odpoledne začne od západu postupovat přes naše území frontální systém, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky, zejména na horách. Postupně místy až skoro jasno. Nejnižší teploty -1 až -5 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: sertrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):Většinou polojasno. Odpoledne a večer od západu zataženo, později sněžení, které bude přecházet v déšť, ojediněle i mrznoucí a tvorba ledovky. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C, na Šumavě kolem -2 °C, pozdě večer oteplování. Mírný jihozápadní, odpoledne postupně čerstvý jižní až jihovýchodní 4 až 8 m/s, na východě 7 až 11 m/s, v nárazech kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severu kolem 25 m/s (90 km/h).

Tlaková tendence: mírný až silný pokles, večer setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 16:48

8. dubna 2026 11:03

Historická cena fyzické ropy tlačí Trumpa k diplomatickému ústupu

Americký prezident Donald Trump hlásá úplné vítězství v již déle než měsíc trvající válce s Íránem. Ten však zatím pouze svolil usednout k jednacímu stolu. Začíná křehké dvoutýdenní příměří. Trump si tak oddechl, kupuje si čas, nemusí vyhladit íránskou civilizaci, jak včera zahrozil, ropa citelně spadla, akcie dnes zřejmě znatelně porostou. Írán přitom nadále trvá na tom, že bude v Hormuzském průlivu vybírat mýto.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy