Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pondělí 27. listopadu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Od západu bude nad naše území zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho severní straně bude postupovat okludující frontální systém, který odpoledne začne od západu ovlivňovat počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až polojasno, od západu přechodně až zataženo a místy slabé sněžení. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na severu a severovýchodě vítr jen slabý proměnlivý nebo klidno.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):Oblačno až polojasno. Ojediněle, na horách na jihozápadě a západě místy, sněhové přeháňky. Odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti a v Čechách a na západě Moravy postupně sněžení, v polohách pod 300 m, později v Čechách pod 600 m déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihozápadní až jižní a v Čechách zesílí na čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy