Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 21. listopadu

Déšť, ilustrační fotografie
Déšť, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Frontální systém bude postupovat přes naše území k východu. Za ním postoupí do střední Evropy teplá fronta od západu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zataženo, od západu sněžení, v Čechách i déšť se sněhem, postupně od jihozápadu déšť. Na Moravě a ve Slezsku srážky většinou sněhové, k ránu pod 400 m dešťové. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, v Čechách během noci od jihozápadu oteplování. Na severovýchodě ojediněle náledí. Slabý, v jihozápadní polovině Čech mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):Převážně zataženo, občas déšť. Na severní a východní Moravě a ve Slezsku zpočátku nad 400 m sněžení, postupně se bude hranice sněžení zvyšovat. Ráno na severovýchodě ojediněle náledí. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C, na severu a severovýchodě kolem 3 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C, na severovýchodě kolem 1 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v severovýchodní polovině území zpočátku slabý proměnlivý vítr.

Tlaková tendence: slabý pokles, od západu slabý vzestup

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí podzim déšť

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy