Bude předvánoční prodej ryb osvobozen od elektronické evidence tržeb?

Ministerstvo financí ČR dnes na jednání Vlády ČR oznámilo, že chce osvobodit od elektronické evidence tržeb předvánoční prodej ryb.

Ilustrační fotografie

Martin Laštovica, provozní ředitel společnosti KASAmax, která se už 13 let zabývá vývojem a prodejem pokladních systémů, s touto výjimkou souhlasí: „Na rozdíl od různých plošných výjimek, které jsme slyšeli v předvolebním období od mnoha politických stran, považuji tento návrh za rozumný. Tady nejde o velké zásahy do systému EET, navíc ty argumenty jsou čistě technické a logické. Mohu potvrdit, že při venkovním prodeji ryb v prosinci by počasí mohlo způsobit problémy, a to zejména při tisku účtenek. Mobilní tiskárny jsou uzpůsobeny pro práci od plus 50 do mínus 10 °Celsia. A není vůbec vyloučeno, že takové mrazy mohou v prosinci nastat. K bezproblémovému fungování by určitě nepřispělo ani vlhké prostředí, ve kterém se ryby prodávají.“

Společnost KASAmax už dříve varovala před plošnými výjimkami z EET, jako je například vynětí fyzických osob s obratem do 500 tisíc korun. Podle Martina Laštovici by tyto výjimky popřely to, kvůli čemu EET vznikla, tedy narovnání trhu, navíc by daly impuls a možnosti nepoctivým podnikatelům, jak se elektronické evidenci tržeb vyhnout.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky