Bude předvánoční prodej ryb osvobozen od elektronické evidence tržeb?

Ministerstvo financí ČR dnes na jednání Vlády ČR oznámilo, že chce osvobodit od elektronické evidence tržeb předvánoční prodej ryb.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

Martin Laštovica, provozní ředitel společnosti KASAmax, která se už 13 let zabývá vývojem a prodejem pokladních systémů, s touto výjimkou souhlasí: „Na rozdíl od různých plošných výjimek, které jsme slyšeli v předvolebním období od mnoha politických stran, považuji tento návrh za rozumný. Tady nejde o velké zásahy do systému EET, navíc ty argumenty jsou čistě technické a logické. Mohu potvrdit, že při venkovním prodeji ryb v prosinci by počasí mohlo způsobit problémy, a to zejména při tisku účtenek. Mobilní tiskárny jsou uzpůsobeny pro práci od plus 50 do mínus 10 °Celsia. A není vůbec vyloučeno, že takové mrazy mohou v prosinci nastat. K bezproblémovému fungování by určitě nepřispělo ani vlhké prostředí, ve kterém se ryby prodávají.“

Společnost KASAmax už dříve varovala před plošnými výjimkami z EET, jako je například vynětí fyzických osob s obratem do 500 tisíc korun. Podle Martina Laštovici by tyto výjimky popřely to, kvůli čemu EET vznikla, tedy narovnání trhu, navíc by daly impuls a možnosti nepoctivým podnikatelům, jak se elektronické evidenci tržeb vyhnout.

Loading...

Diskuze: Bude předvánoční prodej ryb osvobozen od elektronické evidence tržeb?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky