K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Které zlozvyky vás přivedou do hrobu?

Vědci sestavili nový seznam zlozvyků, které jsou nejčastějšími příčinami předčasných úmrtí. Mezi šestici nejrizikovějších faktorů bylo poprvé zařazeno dlouhé vysedávání a nadmíra spánku.

Diskuse: 1

Ilustrační fotografie
reklama
Ženy jsou mrchy a hodní kluci nemají šanci? Vědci zjistili, jak to je! - anotační obrázek
Ženy jsou mrchy a hodní kluci nemají šanci? Vědci zjistili,…

Výzkumníci z University of Sydney za nejnebezpečnější návyky považují nadměrnou konzumaci alkoholu, kouření, špatnou stravu, nedostatek pohybu, sezení překračující sedm hodin denně a více než devítihodinový spánek. Výsledky výzkumu zveřejnil medicínský časopis PLOS.
 
Nová studie, na níž poukázal britský server The Daily Mail, tak na seznam největších rizikových faktorů vůbec poprvé zařadila nadmíru spánku a sezení. Australská studie tedy přispívá ke stále častěji zmiňovanému předpokladu, že hodina strávená večer v posilovně škody způsobené celodenním sezením v kanceláři nenapraví.

Osoby, jež podléhají celé šestici lifestylových hříchů, jsou vystaveny více než pětinásobě vyššímu riziku, že v příštích pěti letech zemřou, než jedinci, kterých se netýká ani jeden jmenovaný zlozvyk. Vědci tvrdí, že nezdravý životní styl stojí za více než třetinou předčasných úmrtí.

Témata: lidé

Diskuze: Které zlozvyky vás přivedou do hrobu?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky