Dlouho to netrvalo. Babiš se ohání imunitou, tvrdí server

Hnutí Andreje Babiše před volbami slibovalo, že nebude jako současní politici. Velmi rychle si ale na manýry politiků zvykají. Například sám Andrej Babiš se nyní začal podle serveru Echo24 ohánět poslaneckou imunitou.

Andrej Babiš

Babiš, respektive jeho výroky z konce března, jsou momentálně prověřovány Českou národní bankou. Správce kasy totiž před několika týdny svými výroky o výplatě 100 procent dividend ovlivnil akcie ČEZu. Jako ministr financí je totiž zároveň správcem majoritního podílu.

To by zas takový problém nebyl, kdyby se tak nestalo v rozhovoru s novinářkou, který následně redakce Hospodářských novin přes víkend držela pod pokličkou. Kdyby se prokázalo, že informaci někdo zneužil k nákupu akcií, které za pár dní vzrostly o několik procent, byl by to těžký zločin, upozorňuje server.

Předseda hnutí ANO se nyní v dopisu podle serveru ohání tím, že slova o dividendách pronesl na půdě sněmovny. A jak známo z kauzy Nagygate, takové rozhovory, i kdyby byly protizákonné, jsou pod poslaneckou imunitou.

Bez zajímavosti není ani to, že novinářka Zuzana Kubátová, které rozhovor poskytl, již nepracuje v Hospodářských novinách miliardáře Bakaly, nýbrž u Babiše v MF Dnes. Článek o Babišových slovech byl poslední, který vyšel na serveru ihned.cz. Spojitost zde ale hledat nelze. Vydavatelství MAFRA o získání Kubátové informovalo již v únoru.

Témata: Andrej Babiš

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky