Dlouho to netrvalo. Babiš se ohání imunitou, tvrdí server

Hnutí Andreje Babiše před volbami slibovalo, že nebude jako současní politici. Velmi rychle si ale na manýry politiků zvykají. Například sám Andrej Babiš se nyní začal podle serveru Echo24 ohánět poslaneckou imunitou.

Diskuse: 0

Andrej Babiš
reklama
Otevřená válka: Těš se, dobytku! Slavný hudebník se navezl do Tomáše Ortela - anotační obrázek
Otevřená válka: Těš se, dobytku! Slavný hudebník se navezl…

Babiš, respektive jeho výroky z konce března, jsou momentálně prověřovány Českou národní bankou. Správce kasy totiž před několika týdny svými výroky o výplatě 100 procent dividend ovlivnil akcie ČEZu. Jako ministr financí je totiž zároveň správcem majoritního podílu.

To by zas takový problém nebyl, kdyby se tak nestalo v rozhovoru s novinářkou, který následně redakce Hospodářských novin přes víkend držela pod pokličkou. Kdyby se prokázalo, že informaci někdo zneužil k nákupu akcií, které za pár dní vzrostly o několik procent, byl by to těžký zločin, upozorňuje server.

Předseda hnutí ANO se nyní v dopisu podle serveru ohání tím, že slova o dividendách pronesl na půdě sněmovny. A jak známo z kauzy Nagygate, takové rozhovory, i kdyby byly protizákonné, jsou pod poslaneckou imunitou.

Bez zajímavosti není ani to, že novinářka Zuzana Kubátová, které rozhovor poskytl, již nepracuje v Hospodářských novinách miliardáře Bakaly, nýbrž u Babiše v MF Dnes. Článek o Babišových slovech byl poslední, který vyšel na serveru ihned.cz. Spojitost zde ale hledat nelze. Vydavatelství MAFRA o získání Kubátové informovalo již v únoru.

Témata: Babiš, Andrej

Diskuze: Dlouho to netrvalo. Babiš se ohání imunitou, tvrdí server

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky