K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Co po sobě nechala Rusnokova vláda? Úřad nyní počítá škody

Kontrolní zpráva, kterou projednává vláda, tvrdí, že většina úkolů, které měla Rusnokova vláda na programu, zůstala nesplněna. Nyní se s nimi bude muset vypořádat vláda Bohuslava Sobotky.

Diskuse: 0

660
reklama
Gregorová a Koptík šokovali veřejnost: Myslí to herečka vážně?! - anotační obrázek
Gregorová a Koptík šokovali veřejnost: Myslí to herečka…

Úřad vlády porovedl kontolu celkem 118 úkolů, které měly předpokládaný termín splnění v průběhu prosince loňského roku a letošního ledna. U 109 z nich byl termín uložen vládou a jejich splnění je spojeno s předložením písemných materiálů vládě. Kontrolní zpráva však avizuje, že 70 úkolů zůstalo nesplněno.

Na problém upozornil server Česká justice, podle kterého chce některé z nesplněných úkolů současná Sobotkova vláda úplně zrušit, u jiných se termín pro splnění prodlouží.

Řadu uložených úkolů nesplnila například exministryně spravedlnosti Marie Benešová. "Do konce loňského roku nesplnila zadání, týkající se návrhu zákona o poskytování právní pomoci, věcného záměru zákona upravujícího institut veřejného opatrovnictví, návrhu zákona o znalcích, návrhu zákona o tlumočnicích a překladatelích a novely zákona o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů a o změně některých dalších zákonů (zákon o soudech a soudcích)," tvrdí server.

Mnoho nových ministrů se v tuto chvíli zaměřuje na seznámení se s danou problematikou svých úkolů a proto padl požadavek, aby se u většiny nesplněných úkolů přesunul termín předložení návrhů zákonů do konce letošního roku.

Témata: vláda

Diskuze: Co po sobě nechala Rusnokova vláda? Úřad nyní počítá škody

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky