Gross se po letech ozval ze záhrobí: Rád bych byl očištěn

Expremiér Stanislav Gross se ozval z politického záhrobí. Ve videu žádá studenty, aby odhalili pravdu o jeho pádu a očistili tak jeho jméno.

reklama

Na serveru Youtube se objevil úryvek z chystaného dokumentu České televize o Stanislavu Grossovi. V něm bývalý premiér a expředseda ČSSD žádá, aby se někdo pokusil očistit jeho jméno. Odmítá totiž všechnu špínu, která na něj byla při jeho pádu nakydána.

"Faktem je, že v závěru té mé politické kariéry to bylo možná dvacet pětadvacet kauz, které se dennodenně hrály o tom, jak jsem děsněj, lump, zločinec, hajzlík," říká Gross, jehož pád odstartoval dosud nevyjasněný nákup bytu za miliony.

"Možná by stálo za to, kdyby si nějací studenti žurnalistiky nebo politologie rozebrali, jak to tehdy probíhalo. Byla to série kauz, kterou médiím někdo servíroval," žádá studenty o pomoc.

Expremiér si také postěžoval na neobjektivitu médií. "Že se ukázalo, že většina těch jakoby kauz, které se mě týkaly, byly vymyšlené, už nikdo nezahrál," řekl.

Pod videem stojí výzva: "Studenti, kteří by měli o podobný úkol zájem, ať píšou na email latal@me.com. Můžete tak sehrát důležitou roli v dokumentu ČT o Stanislavu Grossovi, který je součástí cyklu Premiéři."

Loading...
Témata: Gross, Stanislav

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky