K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Fischerův účet vyšetřuje protikorupční policie

Transparentní účet Jana Fischera prošetřuje protikorupční útvar. Přišla mu hned tři trestní oznámení, která upozornila na podivné pozadí prezidentské kampaně. Jedno z nich od spolku Šalamoun. Zprávu přinesl web lidovky.cz.

Diskuse: 0

660
reklama
Britský princ George slaví své páté narozeniny - anotační obrázek
Britský princ George slaví své páté narozeniny

Prezidentský kandidát měl již od kampaně dluh. Když však byl vybrán do Rusnokovy vlády do funkce ministra financí, z ničeho nic mu přišly peníze od spolumajitele energetické skupiny CE Group Ladislava Drába. Ten mu jen tak věnoval několik milionů korun v hotovosti.

To, že vložil peníze na účet v hotovosti, už samo o sobě vzbudilo podezření. Jan Fischer požadoval, aby doložil jejich původ. Dráb později uveřejnil v prohlášení, že šlo o jeho peníze z dividend.

Žalobce obvodního zastupitelství Jan Lelek řekl, že na Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality mají již dvě podání. Proto jim předal i oznámení spolku Šalamoun, které spatřilo světlo světa již v polovině července.

Kvůli těmto nejasnostem na transparentním účtu Jana Fischera požadovali mnozí politici odstoupení Fischera z vlády. To však ministr financí odmítl s tím, že vše bylo jasně doloženo a jeho peníze jsou čisté.

Diskuze: Fischerův účet vyšetřuje protikorupční policie

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky