Aktuality

Ilustrační fotografie

V polských lékárnách chybí léky, jezdí se pro ně i do Česka

Aktuality

V polských lékárnách chybějí některé léky, běžně používané například při onemocnění štítné žlázy, cukrovky či epilepsii. Někteří pacienti řeší situaci tím, že si léky kupují v Česku či Německu, uvedla dnes televize TVN 24. Podle listu Gazeta Wyborcza chybějí léky, které denně užívají statisíce pacientů.

Karel Gott na pamětní eurobankovce

Aktuality

Karel Gott bude na pamětní eurobankovce. Její cena letí strmě vzhůru

Ještě se ani nezačala prodávat, a její cena se už mezi sběrateli vyšplhala do astronomických výšin. Na jednom z českých aukčních portálů se cena dostala na 5000,- Kč, další zahraniční aukční web ji dokonce nabízí za částku převyšující šest tisíc korun. Přitom počáteční prodejní cena bude pouhých 50,- Kč.

Aktuálně se děje

2. října 2025 17:10

Podvodníci cíleně lákají na doplňky stravy: Jak se bránit

S příchodem podzimu roste zájem o posílení imunity a s ním i prodej vitamínů a nejrůznějších doplňků stravy. V této době se také zvyšuje aktivita internetových podvodníků, kteří se snaží vydělat na obavách spotřebitelů o zdraví. Podvodníci často využívají zdánlivě atraktivní nabídky na sociálních sítích, v reklamách či na neznámých internetových stránkách. Jak poznat podvod a co dělat, pokud vám podezřelý produkt dorazí domů?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Donald Trump

Trump přitvrzuje: Ruský ropný byznys odstřižen od dolarů, dopad pocítí i české čerpací stanice

Americký prezident Donald Trump nebývale přitvrzuje vůči Rusku, a to zásahem proti tamnímu ropnému byznysu, na nějž si netroufla ani administrativa jeho předchůdce Joea Bidena. Trump oznámil potenciálně devastující sankce na dva největší ruské producenty, zodpovídající dohromady za takřka polovinu ruského ropného vývozu, tedy na státní podnik Rosněfť a na Lukoil, který je v soukromých rukou.