Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Valí se vlna veder. Předpověď počasí na noc a pondělí 22. července

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Do střední Evropy se bude rozšiřovat tlaková výše od jihozápadu a zárověň počasí u nás částečně ovlivní jižní okraj teplé fronty, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Skoro jasno nebo polojasno, ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty 16 až 12 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup Počasí přes den (07-24): Polojasno. Postupně většinou oblačno, na severu a severovýchodě až zataženo a později na severovýchodě ojediněle slabý déšť. Nejvyšší teploty 26 až 30 °C, na severu a severovýchodě kolem 26 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Slabý proměnlivý vítr, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

12. listopadu 2025 12:17

Tváří v tvář smrti, ale s nízkým platem. Pietní profese dál zaostávají za průměrem

Listopad bývá obdobím, kdy lidé častěji zavítají na hřbitovy a připomínají si své blízké. S tím se dostávají do popředí i profese spojené s pietními službami – květinářky, pracovníci pohřebních služeb či kameníci. Podle údajů portálu Platy.cz se jejich výdělky výrazně liší. Kameníci si měsíčně přijdou přibližně o 60 % více než květinářky, přesto se ani oni nedostanou nad celostátní průměr. Zatímco příjmy květinářek a pracovníků pohřebních služeb zůstávají znatelně pod ním, mzdy kameníků se k průměrné úrovni alespoň přibližují.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy