Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vydatný déšť neustává. Předpověď počasí na noc a čtvrtek 23. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková níže nad Polskem se bude vyplňovat a do střední Evropy se od jihozápadu začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na většině území déšť, na horách na severovýchodě a východě vydatný. V západní polovině Čech zpočátku oblačno až zataženo, místy přeháňky, postupně oblačno až polojasno a ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 12 až 8 °C, na západě Čech až 5 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude od západu částečně slábnout. V západní polovině Čech vítr mírný 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Počasí přes den (07-24): Polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Ve východní polovině území oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, v Beskydech déšť trvalejší a vydatnější. Během dne od západu ubývání srážek a později i oblačnosti. Nejvyšší teploty 16 až 20 °C, na Moravě a ve Slezsku 13 až 17 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C, na Šumavě až 12 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s, bude odpoledne a večer slábnout. Na západě a jihozápadě Čech vítr jen slabý do 4 m/s. Tlaková tendence: zpočátku slabý vzestup, postupně slabý až mírný pokles

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy