Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž ujel při zkušební jízdě s Ferrari za 51 milionů korun. Policii uniká

Ferrari
Ferrari
Foto: Pixabay

Se vzácným vozem ferrari z 80. let ujel jeho majiteli neznámý muž, který se vydával za zájemce o toto supersportovní auto a chtěl si ho v západoněmeckém Düsseldorfu vyzkoušet. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na policii, která se zloděje zatím marně snaží vypátrat.

Obchodník s historickými auty červené Ferrari 288 GTO poprvé zaregistrované v roce 1985 nabízel za více než dva miliony eur (51,5 milionu korun). Jeho prvním majitelem byl někdejší pilot formule 1 Eddie Irvine.

Ferrari 288 GTO se vyrábělo v letech 1984 až 1986. Slavnou italskou automobilku opustilo jen 277 kusů těchto aut. V britském specializovaném magazínu Autocar tento typ ferrari obsadil čtvrté místo v žebříčku nejkrásnějších vozidel 20. století.

Témata:  Ferrari

Související

Aktuálně se děje

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

29. dubna 2025 9:34

Hypotéka bez vlastních úspor: Jak dnes financovat 100 % ceny nemovitosti

Vlastní bydlení se stává luxusem. Ceny nemovitostí lámou rekordy a většina domácností nedosáhne na potřebnou hotovost pro vstup do hypotéky. Přestože banky dříve nabízely 100% financování, dnes od žadatelů vyžadují podíl z vlastních zdrojů. Oficiální důvody jsou jasné -  snižování rizika. Neoficiálně? Klienti si musí najít alternativní cesty, jak chybějící desítky či stovky tisíc pokrýt.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy