Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslanci se chovají hůř jak školáci. Černochová by na ně vzala bič

Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovna
Foto: Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images

Dopolední jednání Sněmovny dnes poznamenala neukázněnost hlučících poslanců. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) jim opakovaně neúspěšně domlouval, aby chodili diskutovat mimo jednací sál, nakonec se dovolával pomoci psychologa.

Předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová (ODS), kterou poslanci rušili v projevu k novele o službě členů bezpečnostních sborů, by na ně vzala bič.

Vondráček nejprve vyzýval hlučící poslance, aby se utišili, posléze je razantně vybídl: "Běžte ven", k čemuž mu Černochová nabídla svou pomoc. Vondráčkova slova připomenula obdobný výrok, užívaný jako výzva mezi hospodskými rváči, který nedávno použil poslanec Lubomír Volný (dříve SPD) vůči poslanci ČSSD Janu Birkemu.

Vondráček si postěžoval, že žáky základní školy stačí ke ztišení ve třídě vyzvat maximálně dvakrát. "To už je na psychologa tady," posteskl si. "Ne, bič," zareagovala nekompromisním tónem Černochová. Poté už své vystoupení dokončila bez přerušení.

Témata:  poslanecká sněmovna politici

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy