Na Česko se žene silný vítr. Předpověď počasí na noc a čtvrtek 4. dubna

Ve středu a ve čtvrtek zasáhne Moravu, Českomoravskou vrchovinu a východ Čech silný vítr. Nárazy mohou dosáhnout rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině, uvedl v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav.

Ilustrační fotografie

Intenzivně foukat začne ve středu. V noci se vítr utiší, ale během čtvrtečního dne ve východní polovině republiky znovu zesílí až na 70 kilometrů za hodinu. Večer začne vítr slábnout.

Vítr může poškodit stromy a lesní porosty nebo způsobit menší škody na budovách. Hrozí také nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, uvedli meteorologové. Lidé se musejí připravit na možné komplikace v dopravě, měli by také zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty nebo zabezpečit skleníky. Návštěvníci hor mají omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Předpověď na noc a čtvrtek

Po přední straně oblasti nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou
k nám bude proudit teplý vzduch od jihu.

Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku místy zvětšená oblačnost. Nejnižší teploty 10 až 6 °C, v západní polovině Čech kolem 4 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech vítr jen mírný 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno, ve východní polovině území polojasno až oblačno. Odpoledne a večer na západě při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 16 až 20 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 7 až 12 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severu kolem 25 m/s (90 km/h), bude večer slábnout. V západní polovině Čech vítr mírný 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: mírný pokles, večer mírný vzestup

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky