Počasí si s námi pohraje. V neděli téměř dvacítky, pak se vrátí zima a sníh

Teploty budou v příštích dnech značně kolísat. V neděli vyšplhají až k 19 stupňům, hned v pondělí o deset i více stupňů spadnou. Znovu se má oteplit před víkendem, kdy má být kolem 15 stupňů Celsia.

Diskuse: 0

Střídavé počasí zlobí Česko
reklama

Další týdny mají být teplotně průměrné či slabě nadprůměrné, také srážek má spadnout podobné množství, jaké bývá v tomto období roku obvyklé. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíční prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

O něco teplejší, než udává dlouhodobý průměr, by měl být jen týden od 8. dubna, ostatní týdny zřejmě nevybočí z průměrných hodnot. Z nadcházejících čtyř týdnů bude nejchudší na srážky pravděpodobně ten nadcházející. "Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období od 18. března do 14. dubna průměrné, ale s hodnotami blíže k nižším hodnotám, než je dlouhodobý úhrn srážek," dodali meteorologové.

Průměrná teplota v České republice od poloviny března do poloviny dubna činí rovných šest stupňů Celsia. Nejchladněji bylo v tomto období v roce 2013 s průměrnou teplotou 1,3 stupně, nejtepleji naopak v roce 1974, kdy průměrná teplota dosáhla 9,5 stupně.

Předpověď počasí:

Před studenou frontou, která bude v neděli později odpoledne a večer přecházet přes naše území k východu, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Za studenou frontou k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu. V něm se bude v první polovině týdne rozšiřovat do střední Evropy oblast vysokého tlaku vzduchu od západu. V polovině týdne začne přecházet přes naše území tlaková výše. Po její zadní straně k nám bude v pátek a v sobotu proudit teplý vzduch od jihozápadu. V závěru období ovlivní počasí u nás studená fronta od severozápadu.

Předpověď na neděli (00-24):

Skoro jasno až polojasno, zpočátku ojediněle mlhy. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti a večer v Čechách déšť, později v polohách nad 800 m sněžení. Na Moravě a ve Slezsku déšť až později večer. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na západě 13 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, se bude večer měnit na západní až severozápadní a přechodně zesílí na čerstvý s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h).

Předpověď na pondělí (00-24):

Zpočátku na východě zataženo občasný déšť, jinak proměnlivá oblačnost a místy přeháňky, i smíšené. V polohách nad 600 m srážky sněhové. Později večer ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na západě a jihozápadě Čech místy až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, přechodně místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout, informuje ČHMÚ.

Loading...
Témata: počasí | zima | jaro | MoneyMAG.cz

Diskuze: Počasí si s námi pohraje. V neděli téměř dvacítky, pak se vrátí zima a sníh

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky