Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Česko se žene další vichřice, varují meteorologové

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Do Česka se vrátí silný vítr. Foukat bude rychlostí až 110 kilometrů v hodině od dnešního večera na Frýdlantsku, ve Slezsku a na hřebenech Jeseníků a Beskyd, ve čtvrtek vítr zesílí i ve zbytku republiky. Výstrahu dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silný vítr se Českem prohnal už v pondělí a úterý, kdy lámal stromy a způsobil problémy v dopravě i dodávkách elektřiny.

Příliv teplého vzduchu od jihu bude předcházet studené frontě, která Českem od západu projde během čtvrtka. "V nárazech bude vítr dosahovat rychlosti až 20 m/s (70 km/h), na hřebenech hor na severu kolem 30 m/s (110 km/h)," uvedli meteorologové.

Výstraha od dnešních 22:00 platí následujících 24 hodin pro Liberecko, Jesenicko a Šumpersko a celý Moravskoslezský kraj. Od čtvrtečního poledne může silný vítr zasáhnout i zbytek území státu. Lidé by měli podle meteorologů zajistit okna a dveře, upevnit květináče a zahradní nábytek, zabezpečit skleníky a stavební jeřáby. Opatrnost doporučili řidičům, návštěvníci hor by měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny.

Témata:  Česko vítr počasí

Související

Aktuálně se děje

27. května 2026 13:07

Odtah z Chorvatska za 55 tisíc. Stačilo pár korun měsíčně navíc

Když se řekne pojištění auta, většina lidí si představí dopravní nehody, promáčknuté blatníky nebo škody po krupobití či pádu stromu. Mnohem méně pozornosti ale řidiči věnují asistenčním službám, i když právě ty často rozhodují o tom, kolik stresu, času i peněz je bude krizová situace na cestě stát. Nedostatečně sjednané asistenční služby považuji osobně za jeden z největších nešvarů v pojištění. Ušetřit dokážou desetitisíce, jsou levné, a přitom se na ně stále zapomíná.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy