Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Středočeský kraj chystá výstavbu 26 obchvatů a přeložek. Kterým městům a obcím se uleví?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Středočeský kraj chystá výstavbu 26 silničních obchvatů a přeložek, které z měst odkloní tranzitní dopravu. Co nejvíce staveb by mělo být zahájeno v letošním nebo příštím roce, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

"Obchvaty mají pro nás nejdůležitější aspekt, kterým je zlepšení života občanů, ale je to i zajištění obslužnosti v případě, že vypadne dálnice," upozornila hejtmanka na situace, kdy auta kvůli nehodě na dálnici ucpou centra měst.

V přípravě jsou mimo jiné obchvaty Rakovníka, Benešova, Hořovic a Králova Dvora na Berounsku, Jílového, Jesenice a Staré Boleslavi u Prahy. Třeba pro východní obchvat Hořovic bude v březnu vydána dokumentace pro územní a stavební řízení, stavební povolení má být v roce 2020. Náklady jsou odhadovány na 232 milionů korun.

Na půl miliardy korun vyjdou podle hejtmanky obě části obchvatu Rakovníka. "V současné době probíhá intenzivní práce na projekční přípravě," uvedla.

Už loni byla dokončena přeložka u Chrášťan nedaleko Prahy a obchvat Plaňan na Kolínsku. "Není to konečné číslo, jednáme o přípravě dalších dopravních staveb. Jde například o obchvat Jinočan, Drahelčic, Peček a Jiren," dodala Pokorná Jermanová.

Témata:  Středočeský kraj silnice, dálnice obchvaty auta

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 10:31

Předpověď počasí na noc a pátek 24. května

Přes naše území bude postupovat k severozápadu mělká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy