Předpověď počasí na noc a středu 9. ledna

Tlaková níže bude postupovat z Polska přes naše území nad Balkán, po její zadní straně k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu až severu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno a občas sněžení nebo sněhové přeháňky, zpočátku v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo i dešťové. Na horách na severozápadě a severu vydatnější sněžení. Nejnižší teploty +2 až -2 °C a ojediněle tvorba náledí. Čerstvý západní, postupně severozápadní vítr 4 až 9 m/s, zejména zpočátku místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Od středních poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí. Na Moravě vítr jen mírný jihozápadní 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, na východě slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno a občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m přechodně i srážky smíšené. Na horách na severozápadě a severu vydatnější sněžení. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C. V Čechách čerstvý severozápadní až severní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h), na horách kolem 20 m/s (70 km/h). Od středních poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí. Na Moravě a ve Slezsku vítr jen mírný jihozápadní 3 až 7 m/s, k večeru slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně slabý až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata: počasí | sníh | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky