Předpověď počasí na noc a úterý 8. ledna

Přes Polsko bude postupovat k jihovýchodu tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Zima, ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Převážně zataženo, zpočátku místy, postupně od západu sněžení, v Čechách v polohách pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle mrznoucí. K ránu ubývání srážek. Na horách vydatnější sněžení. Nejnižší teploty +2 až -3 °C, na východě -3 až -8 °C. Mírný, postupně čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí. Na Moravě vítr mírný jihozápadní.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Převážně zataženo, občas sněžení, v polohách pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť. V Čechách zpočátku srážky místy, pod 600 m dešťové. Na horách vydatnější sněžení. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, na východě -1 až +1 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí. Na Moravě vítr mírný jihozápadní.

Tlaková tendence: mírný až slabý pokles, večer setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | sníh | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky